Girls Basketball Schedules

Varsity JV 9th
 
Varsity - Teams
No. Team Coach Phone Asst. Coach Phone
AL  Abraham Lincoln         
ATL  Atlantic Trojanns         
BLA  Blair         
BT  Boys Town         
DUC  Duchesne         
FB  Fremont Bergan         
GHS  Glenwood Rams         
GR  Gross         
HAR  Harlan Cyclones         
ISD  ISD         
LC  Lewis Central         
MER  Mercy         
MV  Missouri Valley         
RO  Red Oak Tigers         
SA  St Albert         
TC  Tri-Center         
TJ  Thomas Jefferson         
TOC  Tip-Off Classic         
TRY  Treynor         
WHN  West Harrison         
WN  Wahoo Neumann         

Varsity - Schedule
Location Time Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  11-19 11-20 11-21 11-22 11-23 11-24 11-25
St Albert 7:30 PM     ATL v SA        
  11-26 11-27 11-28 11-29 11-30 12-1 12-2
St Albert 7:30 PM             SA v AL
Red Oak 7:30 PM     SA v RO        
  12-3 12-4 12-5 12-6 12-7 12-8 12-9
St Albert 7:30 PM     WHN v SA       HAR v SA
  12-10 12-11 12-12 12-13 12-14 12-15 12-16
Blair 7:30 PM         SA v BLA    
Thomas Jefferson 7:30 PM     SA v TJ        
  12-17 12-18 12-19 12-20 12-21 12-22 12-23
Tri-Center 7:30 PM         SA v TC    
  12-24 12-25 12-26 12-27 12-28 12-29 12-30
  12-31 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6
  1-7 1-8 1-9 1-10 1-11 1-12 1-13
St Albert 6:15 PM             GR v SA
7:30 PM         DUC v SA    
  1-14 1-15 1-16 1-17 1-18 1-19 1-20
St Albert 6:15 PM         LC v SA    
7:30 PM   WN v SA          
  1-21 1-22 1-23 1-24 1-25 1-26 1-27
  1-28 1-29 1-30 1-31 2-1 2-2 2-3
St Albert 7:30 PM         BT v SA    
Fremont Bergan 7:30 PM     SA v FB        
Glenwood 7:30 PM             SA v GHS
  2-4 2-5 2-6 2-7 2-8 2-9 2-10
St Albert 7:30 PM   MER v SA          
  2-11 2-12 2-13 2-14 2-15 2-16 2-17
Treynor 7:00 PM       SA v TRY      

Go To Top

 
JV - Teams
No. Team Coach Phone Asst. Coach Phone
AHJ  Atlantic         
ALJ  Abraham Lincoln         
BLJ  Blair         
BTJ  Boys Town         
DUJ  Duchesne         
FBJ  Fremont Bergan         
GHJ  Glenwood         
GRS  Gross         
HAJ  Harlan         
LCJ  Lewis Central         
MEJ  Mercy         
ROJ  Red Oak         
SAJ  St Albert         
SKT  Skutt         
TCJ  Tri-Center         
TJJ  Thomas Jefferson         
WNJ  Wahoo Neumann         

JV - Schedule
Location Time Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  11-19 11-20 11-21 11-22 11-23 11-24 11-25
St Albert 6:15 PM     AHJ v SAJ        
  11-26 11-27 11-28 11-29 11-30 12-1 12-2
St Albert 6:30 PM             ALJ v SAJ
Red Oak 6:30 PM     SAJ v ROJ        
  12-3 12-4 12-5 12-6 12-7 12-8 12-9
St Albert 6:30 PM             HAJ v ALJ
  12-10 12-11 12-12 12-13 12-14 12-15 12-16
Blair 6:30 PM         SAJ v BLJ    
Thomas Jefferson 6:30 PM     SAJ v TJJ        
  12-17 12-18 12-19 12-20 12-21 12-22 12-23
Tri-Center 6:30 PM         SAJ v TCJ    
  12-24 12-25 12-26 12-27 12-28 12-29 12-30
  12-31 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6
  1-7 1-8 1-9 1-10 1-11 1-12 1-13
St Albert 6:30 PM         DUJ v SAJ   GRS v SAJ
  1-14 1-15 1-16 1-17 1-18 1-19 1-20
St Albert 6:30 PM   WNJ v SAJ          
  1-21 1-22 1-23 1-24 1-25 1-26 1-27
  1-28 1-29 1-30 1-31 2-1 2-2 2-3
St Albert 6:15 PM         BTJ v SAJ    
Fremont Bergan 6:15 PM     SAJ v FBJ        
Glenwood 6:15 PM             SAJ v GHJ
  2-4 2-5 2-6 2-7 2-8 2-9 2-10
Lewis Central 5:00 PM         SAJ v LCJ    
St Albert 6:15 PM   MEJ v SAJ          

Go To Top

 
9th - Teams
No. Team Coach Phone Asst. Coach Phone
AL9  Abraham Lincoln         
G9  Glenwood Rams         
H9  Harlan Cyclones         
LC9  Lewis Central Titans         
M9  Mercy         
MV9  Mo. Valley         
RO9  Red Oak Tigers         
SA9  St Albert         
TJ9  Thomas Jefferson         

9th - Schedule
Location Time Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  11-26 11-27 11-28 11-29 11-30 12-1 12-2
St Albert 5:00 PM         LC9 v SA9    
Glenwood 10:00 AM             SA9 v G9
  12-3 12-4 12-5 12-6 12-7 12-8 12-9
Harlan 6:00 PM         SA9 v H9    
Mo. Valley 9:30 AM             SA9 v MV9
  12-10 12-11 12-12 12-13 12-14 12-15 12-16
  12-17 12-18 12-19 12-20 12-21 12-22 12-23
Mercy 4:00 PM       SA9 v M9      
  12-24 12-25 12-26 12-27 12-28 12-29 12-30
  12-31 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6
Thomas Jefferson 4:30 PM         SA9 v TJ9    
  1-7 1-8 1-9 1-10 1-11 1-12 1-13
St Albert 10:00 AM             AL9 v SA9
4:00 PM   RO9 v SA9          
  1-14 1-15 1-16 1-17 1-18 1-19 1-20
St Albert 4:00 PM         G9 v SA9    
  1-21 1-22 1-23 1-24 1-25 1-26 1-27
St Albert 9:30 AM             TJ9 v SA9
  1-28 1-29 1-30 1-31 2-1 2-2 2-3
Abraham Lincoln 10:00 PM             SA9 v AL9

Go To Top

Advertise on StAlbertSportsFan.com
Favorite Colorado Snow Skiing Resort?
Breckenridge
Loveland
Arapahoe Basin
Keystone
Copper Mountain
Vail
Aspen
Wolf Creek
Steamboat
Winter Park
Ski Cooper
Other

Results
 

StAlbertSportsFan.com -
jnarmi@iabar.org - -
Powered By CyaNet Sports